.

Poczet Komendantów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie

Komendant

Zastępca Komendanta

Data sprawowania urzędu

( nazwa urzędu )

Stopień, imię i nazwisko

Data sprawowania urzędu

Stopień, imię i nazwisko

01.01.1956 r. -   31.03.1959 r.

Komenda Powiatowa Straży Pożarnych w Pleszewie.

por. Bolesław Golczak

01.04.1956 r. - 31.03.1959 r.

ppłk. Stefan Kikowski

01.04.11959 r. -  31.01.1989 r.

Komenda Powiatowa Straży Pożarnych w Pleszewie.

ppłk. Stefan Kikowski

brak stanowiska Zastępcy Komendanta.

01.02.1989 r. -  30.06.1992 r.

Komenda Rejonowa Straży Pożarnych w Pleszewie.

st. kpt. Antoni Nowacki

brak stanowiska Zastępcy Komendanta.

01.07. 1992 r. -  31.12.1998 r.

Komenda Rejonowa Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

mł. bryg. Stanisław Krawczyk

brak stanowiska Zastępcy Komendanta.

01.01.1999 r. -  15.03.2017 r.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie.

st. bryg. Jacek Jarus

01.01.1999 r. – 05.07.2015 r.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie.

bryg. Mieczysław Kikowski

16.03.2017 r. – nadal

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie.

st. kpt. Roland Egiert

14.10.2015 r. – nadal

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie.

bryg. Robert Kaczmarek

Sporządziła: Dorota Łubniewska