.

15 maja, w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie, już po raz drugi, odbył się Powiatowy Przegląd Twórczości Dziecięcej „Ze sztuką bezpieczniej”, którego organizatorami są Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie i Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, współorganizatorem jest Starostwo Powiatowe w Pleszewie, a patronat medialny nad tym wydarzeniem objęło Radio Centrum Kalisz. Tego dnia, w czterdziestu pięciu występach swoje artystyczne zdolności prezentowało ponad trzystu młodych wykonawców. Tak wielkie zainteresowanie Przeglądem postawiło przed organizatorami nie lada wyzwanie. Dla artystów i osób im towarzyszących przygotowano szereg atrakcji. Każdy mógł zwiedzić wystawy Ośrodka Kultury Leśnej, wziąć udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy i edukacyjnych grach i zabawach dotyczących ekologii. Na miejscu można było również spróbować swoich sił w gaszeniu „pożaru” hydronetkami oraz obejrzeć wóz i sprzęt strażacki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołuchowie, która czynnie włączyła się w organizację Przeglądu.

Jednak najważniejsze tego dnia wydarzenia rozgrywały się na scenie, gdzie przez prawie siedem godzin prezentowali się nasi mali artyści. Prezentacje oceniało jury w składzie:, pani Alicja Antonowicz z Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, pani Barbara Jaworska ze Starostwa Powiatowego w Pleszewie oraz jako przewodniczący jury, mł.ogn. Mariusz Glapa z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie.

Jury oceniało przede wszystkim przekaz - utrzymany w tematyce Przeglądu. Oprócz tego oceniane były również: pomysł, wykonanie, ogólne wrażenie artystyczne oraz  zaangażowanie wykonawców.

Wyłonienie zwycięzców Przeglądu okazało się jednak niezwykle trudne, ponieważ wszyscy wykonawcy wykazali się wspaniałymi umiejętnościami. Ostatecznie Jury przyznało osiem wyróżnień, jedno wyróżnienie specjalne oraz trzy nagrody główne (za I, II i III miejsce) i nagrodę Grand Prix.

Zwycięzcą II Powiatowego Przeglądu Twórczości Dziecięcej „Ze sztuką bezpieczniej” została grupa teatralne z klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej w Dobrzycy za inscenizację pod tytułem „Pali się”.

Protokół z Przeglądu można znaleźć tutaj: http://www.pleszew.psp.wlkp.pl/index.php/zdarzenia/239-protokol-jury-ii-powiatowego-przegladu-tworczosci-dzieciecej-ze-sztuka-bezpieczniej

Uroczyste podsumowanie II Powiatowego Przeglądu Twórczości Dziecięcej „Ze sztuką bezpieczniej” i wręczenie nagród odbędzie się 24 maja podczas festynu z okazji Drzwi Otwartych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji wyróżnionych i nagrodzonych wykonawców:

 

Fotogaleria:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. mł.ogn. Mariusz Glapa - KP PSP Pleszew