.

16 kwietnia zastęp pleszewskich strażaków podjął się dekontaminacji i dezynfekcji pomieszczeń obiektów należących do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, a które zostały przeznaczone na miejsca kwarantanny. Strażacy musieli zdezynfekować i oczyścić pomieszczenia, przygotowując je dla kolejnej grupy osób, które mogą się tam w najbliższym czasie znaleźć. 
Wcześniej, 1 kwietnia, konieczne było przeprowadzenie dezynfekcji i dekontaminacji Komendy Miejskiej PSP i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Kaliszu. Działania te przeprowadzono, po tym gdy u jednego ze służących tam strażaków stwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. Nasi strażacy musieli zdezynfekować pomieszczenia, pojazdy i sprzęt, po to by ich koledzy z Kalisza mogli jak najszybciej wrócić do działań i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom miasta i powiatu kaliskiego. Natomiast cztery dni później, 5 kwietnia, podobne działania nasi strażacy podjęli podczas dezynfekcji Komendy Policji w Krotoszynie.
Do walki z epidemią włączyli się również strażacy – ochotnicy z naszego powiatu. Na terenie gmin naszego powiatu ruszyła pomoc związana z dowozem żywności dla osób będących w kwarantannie. Przez cały czas strażacy z pleszewskiej Komendy PSP informują o zasadach postępowania wobec zagrożenia epidemią koronawirusa, a druhowie, przy pomocy nagłośnienia swoich aut przekazują mieszkańcom powiatu pleszewskiego apel o pozostaniu w domach.

Zdjęcia: kpt. Paweł Mimier, asp. Krzysztof Kieliszewski - KP PSP Pleszew