.

Serdecznie dziękujemy Wielkopolskiej Gwardii Honorowej za przekazanie maseczek i ubrań ochronnych oraz firmie Sendex z Księginic - za przekazanie przyłbic ochronnych, które wesprą naszą walkę z epidemią wirusa Sars- CoV-2. 
Firma Sendex specjalizuje się w precyzyjnej obróbce metali na potrzeby firm i klientów indywidualnych.
Wielkopolska Gwardia Honorowa z siedzibą w Poznaniu, zrzesza osoby kultywujące tradycję oręża polskiego ze szczególnym wyróżnieniem etosu rycerskiego czasów Polski Piastowskiej i Rzeczpospolitej, żołnierskiej tradycji Brygad Kawalerii Narodowej i Legionów Polskich gen. Jana Henryka Dąbrowskiego. Nawiązuje również do szczytnych tradycji Straży Ludowej i oddziałów Armii Wielkopolskiej walczących w Powstaniu Wielkopolskim, jednostek Wojska Polskiego II RP i wielkopolskich formacji walczących na frontach II wojny światowej.
Członkowie Gwardii mają obowiązek uczestniczyć w organizowanych ćwiczeniach obrony cywilnej i przysposobienia wojskowego oraz do ćwiczeń i aktywnego udziału w akcjach ratowniczych w czasie pożarów, klęsk żywiołowych i likwidacji zagrożeń środowiska naturalnego oraz w innych działaniach mających na celu obronę i ochronę ludzkiego życia.

Zdjęcia: archiwum KP PSP Pleszew