.

31 sierpnia delegacja strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie stanęła na placu Solidarności w Gdańsku, by wziąć udział w centralnych obchodach 40. rocznicy Sierpnia ’80 i powstania NSZZ Solidarność. Wraz z władzami i przedstawicielami organizacji z Regionu Wielkopolska Południowa, dwunastoosobowa grupa strażaków zrzeszonych w pleszewskiej Organizacji Oddziałowej NSZZ Solidarność Pożarnictwa Wielkopolski udała się do Gdańska, by wspomnieć bohaterów tamtych trudnych dni 1980 roku.
40 lat temu o godz. 17 w sali BHP Stoczni Gdańskiej podpisane zostało porozumienie między Komisją Rządową a Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym, reprezentującym ponad 700 zakładów z całej Polski; delegacja rządowa zgodziła się m.in. na utworzenie nowych, niezależnych, samorządnych związków zawodowych.
W zorganizowanej przez NSZZ Solidarność uroczystości udział wzięli prezydent RP Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, parlamentarzyści, sygnatariusze Porozumień Sierpniowych oraz władze związku zawodowego z przewodniczącym Piotrem Dudą na czele.

Zdjęcia: asp. Mariusz Glapa - KP PSP Pleszew